INFORMACJA O PUNKTACH NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W POWIECIE PISKIM W 2025 roku.
- Pobierz artykuł w formie pliku Pdf
- Drukuj treść tego artykułu
- Powrót do poprzedniej strony
- Kontakt na stronie Kontakt
Rodzaj dokumentu | Ogłoszenie |
---|---|
Dziedzina | Ogłoszenie |
Data podpisania | 2025-01-24 |
Treść dokumentu: | GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC? Punkt nr 1
poniedziałek, wtorek od godz. 11.00 do 15.00, środa, czwartek, piątek od godz.10.00 do 14.00.
Punkt nr 2 ,,mobilny”
wtorek, w godz. 11.00 do 15.00 środa, w godz. 10.00 do 14.00 W Orzyszu – „mobilny punkt” prowadzony przez adwokatów zgłoszonych przez Okręgową Radę Adwokacką w Białymstoku. Punktmieści się w Urzędzie Miejskim w Orzyszu ul. Rynek 3, pokój nr 206, 12-250 Orzysz ijest czynny:
DLA KOGO SĄ BEZPŁATNE PORADY PRAWNE, OBYWATELSKIE I MEDIACJE? Pomoc przysługuje osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobowa działalność gospodarczą niezatrudniających innych osób w ciągu ostatniego roku. Podstawa udzielenia usługi jest oświadczenie złożone przed uzyskaniem porady. Osoba uprawniona przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, składa pisemne oświadczenie że nie jest w stanie ponieść kosztów nieodpłatnej pomocy prawnej. Natomiast osoba korzystająca z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej dodatkowo składa oświadczenie o niezatrudnieniu innych osób w ciągu ostatniego roku. Podstawą udzielenia usługi jest złożenie oświadczenia przed uzyskaniem porady. JAK UMÓWIĆ WIZYTĘ? Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej, porad obywatelskich i mediacji odbywa się według kolejności zgłoszeń po wcześniejszym umówieniu za pomocą strony https://np.ms.gov.pl/zapisy lub pod nr telefonu 874254700, 874254690. Rejestracja telefoniczna jest możliwa wyłącznie w dni robocze w godz. 8.00-15.00. Kobiety w ciąży przyjmowane są poza kolejnością. WAŻNE ! Wyjątek od udzielania porad osobiście stanowi:
JAKIE SPRAWY OBEJMUJE NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA?
JAKIE SPRAWY OBEJMUJE PORADNICTWO OBYWATELSKIE? Działania dostosowane do indywidualnej sytuacji osoby uprawnionej, zmierzające do podniesienia świadomości tej osoby o przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach oraz wsparcia w samodzielnym rozwiązaniu problemu, w tym, w razie potrzeby sporządzenia wspólne z osobą uprawnioną planu działania i pomoc w jego realizacji. Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje w szczególności porady dla osób zadłużonych i porady z zakresu spraw mieszkaniowych, zabezpieczenia społecznego. Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje również nieodpłatną mediację. OPINIA O UDZIELONEJ POMOCY Osoby uprawnione do uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego w tym nieodpłatnej mediacji, mają możliwość wyrażenia anonimowej opinii o udzielonej pomocy poprzez wypełnienie ankiety dostępnej u osoby udzielającej pomocy. Opinie, po jej wypełnieniu, należy umieścić w specjalnej przygotowanej na ten cel urnie dostępnej w punkcie. Wypełnienie ankiety jest bezpłatne i ma na celu zebranie informacji mogących mieć wpływ na sposób wykonania usługi przez Adwokatów Radców Prawnych oraz organizację pozarządową. INTEGRACJA Z INNYMI FORMAMI DARMOWEJ POMOCY Jeżeli przedstawiony przez uprawnionego problem nie może być rozwiązany w całości lub w części poprzez udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej albo porady obywatelskiej, wówczas udzielającej porady informuje o możliwościach uzyskania innej stosownej pomocy w jednostkach nieodpłatnego poradnictwa. |
Dokumenty nowelizujące | Dokument nie został znowelizowany |
Dokumenty nowelizowane | Dokument nie nowelizuje innych dokumentów |
Załączniki (2)
OprogramowaniePobierz wszystkie załącznikiData wytworzenia: 2025-01-17
Data publikacji: 2025-01-24
Data wytworzenia: 2025-03-17
Data publikacji: 2025-03-17
- Pobierz artykuł w formie pliku Pdf
- Drukuj treść tego artykułu
- Powrót do poprzedniej strony
- Kontakt na stronie Kontakt