BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Biuletyn Informacji Publicznej

Przychodnie zdrowia wprowadziły ograniczenia

Przychodnie lekarzy rodzinnych, z terenu gminy Biała Piska, wprowadziły pewne ograniczenia odnośnie przyjmowania pacjentów. Zasady, których pielęgniarki i lekarze przestrzegają, wynikają z ogłoszonego stanu epidemicznego i ryzyka rozpowszechniania się koronawirusa.

W Przychodni Medycyny Rodzinnej Zbigniewa Ostolskiego wprowadzono teleporadę, dzięki której pacjent może otrzymać:
- wszystkie niezbędne zalecenia
- e-zwolnienie
- wskazówki odnośnie bezpośredniej wizyty w placówce lub kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, jeśli będzie taka konieczność

Pacjenci w nagłych przypadkach, którzy są bezpośrednio kierowani do przychodni, będą kwalifikowani do wizyty na podstawie telefonicznego wywiadu ankietowego.

tel. 87 4259 200

Godziny pracy Poradni Zdrowia Rodziny Krystyny Skarzyńskiej pozostają bez zmian.

Telefonicznie można:
- przedłużyć leki na choroby przewlekłe
- skonsultować wyniki badań
- umówić wizytę na konkretną godzinę po uzgodnieniu konieczności takiej wizyty w poradni

Doktor jest w trakcie uruchamiania opcji audio-wizyty, rejestracji internetowej i zgłaszania zapotrzebowania na recepty przez Internet.

Wstrzymano niektóre działania profilaktyczne - bilanse zdrowia, badania w ramach programów zdrowotnych. Szczepienia dzieci odbywają się po telefoniczny uzgodnieniu.

tel. 87 4259 323

Przychodnia w Drygałach jest czynna codziennie, w godzinach 8.00 – 12.00. Po godzinie 12.00, a do godziny 18.00 lekarz dyżuruje pod telefonem (dotyczy to nagłych zachorowań).

87 4258 014

Lekarz Danuta Pawlicka przyjmuje codziennie, w godzinach 8.00 – 15.00, a we wtorki do godziny 18.00. Pacjenci przychodzą na wizyty wyznaczone na konkretną godzinę, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Tak, aby w danym momencie przebywał tylko jeden pacjent. Lekarka praktykuje wystawianie recept elektronicznych.

tel. 87 4259 255

Stomatolodzy Joanna, Katarzyna i Jarosław Gumińscy nie zmienili godzin przyjęć, ale ograniczyli liczbę pacjentów. Przyjmowani są pacjenci z silnym bólem zęba, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

tel. 87 4239 894

Data powstania: piątek, 20 mar 2020 08:25
Data opublikowania: piątek, 20 mar 2020 08:43
Opublikował(a): Marta Zysk
Zaakceptował(a): Marta Zysk
Artykuł był czytany: 70 razy