BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Spotkanie z Minister Cyfryzacji Anną Streżyńską

W dniu 15 maja 2017 r.  w Ełku przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej uczestniczyli w spotkaniu z Minister Cyfryzacji P. Anną Steżyńską. Spotkanie dotyczyło pilotażowego programu „mDokument”, który własnie wystartował w mieście Ełk.

"mDokument" to narzędzie proste i bezpieczne. Do skorzystania z usługi niezbędny jest tylko telefon komórkowy i założony profil zaufany. Każdorazowo w razie potrzeby na telefon będzie przychodził sms z unikatowym kodem. Po wpisaniu tego kodu do komputera, urzędnik od razu będzie miał dostęp do naszych danych. Oznacza to, że nie będzie potrzeby zabierania z domu portfela z kilkunastoma "plastikami". Wiele osób przed uruchomieniem programu wyrażało obawy o utratę danych w przypadku kradzieży telefonu. Przypominamy: takiej możliwości nie ma. Program "mDokumenty" nie wiąże się z potrzebą instalowania na telefonach żadnej aplikacji. Dane o użytkownikach będą zabezpieczone w państwowym rejestrze. Dlatego nawet jeśli ktoś zgubi telefon, nie będzie to miało wpływu na poziom bezpieczeństwa danych osobowych.

Przypominamy, że Urząd Miejski w Białej Piskiej jako jedna z trzech instytucji w Powiecie Piskim posiada Punk Potwierdzania Profilu Zaufanego.Zapraszamy do korzystania z tej usługi.

Data powstania: wtorek, 16 maj 2017 09:56
Data opublikowania: wtorek, 16 maj 2017 10:01
Data przejścia do archiwum: czwartek, 24 sty 2019 11:20
Opublikował(a): Administrator
Zaakceptował(a): Administrator
Artykuł był czytany: 474 razy