BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

GMINNE OBCHODY DNIA STRAŻAKA w BIAŁEJ PISKIEJ

,,Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

W dniu 3 maja 2016 r. w Białej Piskiej, w przeddzień Święta Floriana, odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Cała uroczystość rozpoczęła się zbiórką Druhen i Druhów Strażaków oraz pocztów sztandarowych ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy.

Wyróżniający się strażacy zostali odznaczeni medalami ,,Za Zasługi dla Pożarnictwa” , oraz odznakami: „Wzorowy Strażak”, ,, Za Wysługę Lat” i Brązowymi Odznakami ,,Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”.

Burmistrz Białej Piskiej Wojciech Stępniak, w imieniu własnym i mieszkańców gminy Biała Piska, podziękował strażakom za ich trud, poświęcenie i gotowość niesienia pomocy. Słowa podziękowania skierował również do rodzin strażaków, którzy są wsparciem dla Druhen i Druhów Strażaków.

Zgodnie z tradycją w miejscowym kościele została odprawiona msza święta w intencji wszystkich strażaków z gminy Biała Piska. Hołd złożono także wszystkim Druhom, którzy już odeszli na wieczną wartę. Uroczystość zakończyła się biesiadą strażacką, na którą strażaków i ich bliskich zaprosił Burmistrza Białej Piskiej.

Data powstania: środa, 4 maj 2016 12:32
Data opublikowania: środa, 4 maj 2016 12:35
Data przejścia do archiwum: czwartek, 24 sty 2019 11:16
Opublikował(a): Administrator
Zaakceptował(a): Administrator
Artykuł był czytany: 815 razy