BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

ZŁOTE GODY JUBILEUSZ 50 – lecia pożycia małżeńskiego

Drodzy Mieszkańcy,

w niezwykle uroczystej oprawie osiemnaście par małżeńskich z terenu gminy Biała Piska świętowało we wtorek 26 kwietnia 2016 r. Złote Gody, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. To niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół.

Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą w Kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej. Podczas mszy współmałżonkowie – Jubilaci, w obecności Ks. Piotra Butrymowicza, który reprezentował Ks. Biskupa Jerzego Mazura, i zgromadzonych rodzin, podziękowali sobie za wspólnie przeżyte lata i odnowili swoje ślubne przyrzeczenia.

Druga część uroczystości odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej, gdzie Dostojni Jubilaci zostali odznaczeni Medalami ,,Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Medalami przyznanymi przez Prezydenta RP zostali uhonorowali Państwo:

 

1. Biedrzycki Jerzy i Sylwia

2. Braun Gerard Teodor i Irena

3. Chentnik Zygmunt i Jadwiga

4. Danowski Tadeusz i Honorata

5.Dawidowicz Donat Romuald i Danuta Teofila

6. Filipkowski Filip i Celina

7. Janczyk Henryk i Teresa

8. Kalwejt Józef i Danuta

9.Końpa Waldemar i Kazimiera

10.Marchewka Szczepan i Teresa

11.Marczykowski Jerzy i Wiesława

12.Ogonowski Werner i Janina

13.Onuszko Władysław i Zofia

14.Raciborski Czesław i Janina

15.Rejchert Stanisław i Eugenia

16.Suchodolski Ryszard i Eugenia Stanisława

17.Trzonkowski Władysław i Zofia

18.Borkowska Marianna

Każda z wyróżnionych par otrzymała także list gratulacyjny od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i od Burmistrza Białej Piskiej, kwiaty, zestaw pamiątkowych książek o historii miasta i parafii Białej Piskiej oraz specjalnie przygotowaną na tę okoliczność prezentację multimedialną. Nie mogło zabraknąć tortu i ,,Sto lat”. Były wspomnienia, słowa podziękowań i życzenia wielu kolejnych, szczęśliwych lat.

Miłym upominkiem był koncert muzyczny w wykonaniu P. Sławomira Krupki.

 

Drodzy Jubilaci,

gratuluję tak pięknego Jubileuszu i życzę, aby w dalszym ciągu Państwa związek małżeński był wzorem zgody i miłości małżeńskiej oraz spełniły się wszystkie zamierzenia i plany, które postawiliście sobie Państwo przed wielu lat wstępując na wspólną drogę życia, jak i te, które stawiacie sobie obecnie.

 

Szanowni Państwo,

spotkania z Jubilatami odbywają się w naszej gminie każdego roku. Są one doskonałą okazją do uhonorowania par małżeńskich z 50 letnim stażem. Jest to także wyjątkowa sposobności odznaczenia Medalami ,,Za Zasługi dla Obronności Kraju” rodziców, których trzech lub więcej synów pełniło lub pełni nienaganną służbę wojskową. W tym roku odznaczenia przyznane przez Ministra Obrony Narodowej otrzymali Państwo:

  1. Nowacki Tadeusz i Teresa
  2. Dymińska Bożena.

 

W imieniu władz samorządowych gminy Biała Piska i własnym, przekazuję wyrazy uznania z tytułu patriotycznego wychowania Państwa synów, którzy godnie służyli Ojczyźnie w szeregach Wojska Polskiego. Zasługujecie Państwo na powszechne uznanie i szacunek ze stron władz i społeczeństwa gminy Biała Piska, bowiem powierzyliście Państwo Ojczyźnie to, co każdy z nas ma najcenniejsze – własne dzieci.

 

Jubilatom - Parom Małżeńskim i odznaczonym rodzicom żołnierzy życzę dalszych pogodnych lat życia oraz zdrowia i sił do realizacji wspólnych planów.

 

Z wyrazami szacunku

 Burmistrz Białej Piskiej
Wojciech Stępniak

Data powstania: czwartek, 28 kwi 2016 07:31
Data opublikowania: czwartek, 28 kwi 2016 07:35
Data przejścia do archiwum: czwartek, 24 sty 2019 11:16
Opublikował(a): Administrator
Zaakceptował(a): Administrator
Artykuł był czytany: 974 razy