BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Informacje

Absolutorium za 2014 r. udzielone jednomyślnie

Szanowni Państwo,

na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Białej Piskiej, która odbyła się 30 czerwca br., Radni udzielili Burmistrzowi Białej Piskiej absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Biała Piska za 2014 r. Wszystkie komisje Rady Miejskiej pozytywnie zaopiniowały wykonanie budżetu gminy za rok ubiegły. Cieszy mnie, że absolutorium zostało udzielone jednomyślnie- na sesji 100% radnych zagłosowało „za” udzieleniem absolutorium. Budżet za 2014 r. został zrealizowany. Wykonanych zostało wiele ważnych zadań, o których informowałem Państwa na bieżąco, a środki zewnętrzne pozyskiwane dla gminy są widoczne w postaci zrealizowanych inwestycji unijnych:

*,,Budowa świetlicy wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Bełcząc”,

* ,,Modernizacja stadionu miejskiego w Białej Piskiej – III etap”,

*,,Remont hali sportowej zlokalizowanej przy zespole boisk Orlik 2012 w Białej Piskiej”,

*„Zakup nowego średniego samochodu pożarniczego do Drygał”,

* ,,Budowa Centrum Kultury, Wypoczynku, Rekreacji i Sportu w Bemowie Piskim”.

Wszystkim radnym, pracownikom Urzędu Miejskiego, kierownikom i pracownikom jednostek organizacyjnych, sołtysom i mieszkańcom serdecznie dziękuję za wspólną realizację budżetu Gminy w 2014 r.

Dziękuję radnym za udzielone absolutorium. Zachęcam do dalszej współpracy przy realizacji budżetu 2015 oraz przy tworzeniu przyszłorocznego budżetu po to, aby mieszkańcy odnosili jak największe korzyści z naszej pracy.

 

Pragnę poinformować, że Powiat Piski w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2012-2015 uzyskał dofinasowanie zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 1871N (Biała Piska) – Bełcząc – Kowalewo – granica powiatu (Milewo) od km 7+570 do km 10+342,85 odc. Kowalewo – granica powiatu”. Uzyskanie dofinasowania w ramach tego programu nie jest łatwe, gratuluję więc Panu Staroście Wicestaroście i jego współpracownikom: Dyrektorowi i pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg w Piszu. Nasza Gmina w ramach porozumienia z Powiatem Piskim dofinansuje zadanie w wysokości 25%, tj. w kwocie ponad 459 tysięcy zł.

Mam również dobrą informację. Gmina w ramach tego samego programu uzyskała dofinansowanie zadania ,,Remont ulicy Sportowej w Białej Piskiej od drogi powiatowej nr 1871N do drogi Krajowej nr 58”. Przygotowywane jest uruchomienie tych prac.

 

Oddano do użytku Centrum Kultury, Wypoczynku, Sportu i Rekreacji w Bemowie Piskim

Mieszkańcy Bemowa Piskiego mogą korzystać z Centrum Kultury, Wypoczynku, Sportu i Rekreacji. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 420 tysięcy złotych, z czego ponad    230 tysięcy stanowiły środki unijne. Reszta to wkład własny gminy Biała Piska. O budowę obiektu nie było łatwo.

Pokonane zostały trudności związane z wykupem od Agencji Mienia Wojskowego za ponad 33 tysiące złotych działki pod lokalizację tego obiektu. W pokonaniu ich pomógł nam Pan Senator Marek Konopka za co serdecznie dziękuję. W realizacji tej inwestycji pomogło wiele osób: mieszkańcy Bemowa Piskiego, komendant Ośrodka Szkoleniowego w Bemowie Piskim Pan ppłk dypl. Jarosław Wyszecki, radni poprzedniej i obecnej kadencji Pan Bogusław Bednarski i Pan Paweł Łoniewski. Wszystkim serdecznie dziękuję. Dzięki wspólnemu wysiłkowi dorośli mieszkańcy Bemowa Piskiego mają stworzone godne warunki do spotkań, a dzieci i młodzież zyskały miejsce do zabaw i wspólnych spotkań. Życzę, aby nowo powstały kompleks tętnił życiem każdego dnia.

 

Stypendia dla najzdolniejszych

Już po raz 11 uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Biała Piska otrzymali stypendia za dobre wyniki w nauce w II semestrze roku szkolnego 2014/2015. Są takie dni, które mocno zapadają w pamięć. Zawsze staramy się, aby dzień wręczenia nagród uczniom za dobre wyniki w nauce był dniem szczególnym dla dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz dyrektorów szkół. W naszych placówkach mamy dobrą kadrę pedagogiczną, nasi uczniowie startują w różnych konkursach przedmiotowych i osiągają liczne sukcesy. To cieszy.

Spotkanie odbyło się we wtorek, 23 czerwca, w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Białej Piskiej. Urozmaiciły go występy artystyczne uczniów naszych szkół. W sumie nagrody pieniężne za wyniki w nauce w drugim semestrze roku szkolnego 2014/2015 przyznano 149 uczniom. Wyróżnionym serdecznie gratuluję. Życzyłbym sobie i Państwu, aby na kolejnej tego typu uroczystości – rozdania nagród za wyniki w nauce w I semestrze roku szkolnego 2015/2016, obecnych było jeszcze więcej uczniów i by mieli jeszcze lepsze oceny.

 

Studenci Uniwersytetu III Wieku w Białej Piskiej zakończyli rok akademicki 2014/2015

28 słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Białej Piskiej zakończyło drugi rok akademicki i otrzymało okolicznościowe dyplomy. Uniwersytet skupia seniorów, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty, poznawać nowe kolory w jesieni życia, a szukającym wyzwań pozwala odkrywać nowe umiejętności. Nasi studenci czują się młodzi duchem i umysłem Podsumowanie kolejnego roku działalności, odbyło się w Ełku i było okazją do wysłuchania repertuaru chóru seniorów z Ełku. Kolejny rok działalności uniwersytetu słuchacze z Białej Piskiej, Ełku, Grajewa i Prostek przypieczętowali wspólnym spotkaniem. Wielkie podziękowania składam wszystkim słuchaczom, Pani Dziekan Elżbiecie Brandt i pracownikom Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Lista słuchaczy uniwersytetu jest nadal otwarta. Zapraszam. Do zobaczenia w październiku.

 

Święto Tańca w Białej Piskiej

Taniec nowoczesny, współczesny, a także ludowy w nowym wydaniu artystycznym, piękne stroje, niezwykłe choreografie i wielkie emocje – to wszystko towarzyszyło tegorocznym obchodom Święta Tańca w Białej Piskiej. W wydarzeniu udział wzięli tancerze Klubu Balavio w Białej Piskiej, jak również zespoły z Miejskiego Domu Kultury w Grajewie:
I VICE VERSA, TEQUILA, SLASH oraz Zespół Pieśni i Tańca „Grajewianie”. Zespoły prezentowały różnorodne formy, typy, techniki i style taneczne, wymagające dość często sprawności fizycznej na wysokim poziomie. Dumni jesteśmy z naszych tancerzy tych dojrzałych i tych najmłodszych. Potrafimy zorganizować uroczystości artystyczne na wysokim poziomie. Wyrazy uznania dla Pana Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i jego współpracowników.

Jesteśmy dumni porównując nasze Święto Tańca z innym ważnymi wydarzeniami artystycznymi, które odbyły się w naszym mieście. Spektakl w reżyserii Mirosława Połatyńskiego "Randka w ciemno, na dwie pary" zgromadził w dniu 11 kwietnia br. bardzo liczne grono ulubieńców polskich gwiazd: Ewy Kuklińskiej, Alicji Kwiatkowskiej, Krzysztofa Ibisza i Piotra Szwedesa. Artystom dziękujemy za niepowtarzalne i wyjątkowe spotkanie. Zapraszamy ponownie.

Dnia 4 czerwca br. w naszym mieście pod batutą młodego, charyzmatycznego dyrygenta Ariela Ludwiczaka, rozbrzmiały dźwięki skrzypiec, altówek, wiolonczel oraz kontrabasu. Koncert Orkiestry Smyczkowej Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie poprowadził jeden z najwybitniejszych znawców muzyki Fryderyka Chopina Jan Popis. Zawodowi muzycy (Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, Elbląskiej Orkiestra Kameralnej) zachwycili naszych mieszkańców zarówno kompozycjami mistrza klasyki - Wolfganga Amadeusza Mozarta, jak i dobrze wszystkim znanymi tematami muzyki filmowej. Licznie przybyła publiczność dobitnie potwierdza, że wśród naszych mieszkańców jest dużo melomanów i sympatyków muzyki klasycznej. Takie inicjatywy pokazują, jak różnorodną i niezwykle ciekawą ofertę kulturalną proponujemy i potrafimy zorganizować w naszej gminie. Zapraszam do licznego i częstego korzystania z niej.


Burmistrz Białej Piskiej
Wojciech Stępniak

Data powstania: środa, 8 lip 2015 13:30
Data opublikowania: środa, 8 lip 2015 13:40
Data przejścia do archiwum: czwartek, 3 sty 2019 07:41
Opublikował(a): Administrator
Zaakceptował(a): Administrator
Artykuł był czytany: 1534 razy