BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyróżnienie "Warmię i Mazury kochamy o przyrodę dbamy"

W poniedziałek 16 czerwca 2014 r. w Parku Jakubowo przy Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbył się piknik ekologiczny.

Piknik ten był jednocześnie podsumowaniem akcji „Wiosenne działania na Warmii i Mazurach 2014”. Hasło tegorocznej akcji, której organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, brzmiało: „Warmię i Mazury kochamy, o przyrodę dbamy”.

Od początku marca do końca maja w całym regionie dzieci i młodzież miały okazję wykazać swą aktywność w ramach trzech poddziałań: „Szkolne ostoje przyrody”, „Inwentaryzacja przyrodnicza” i „Przyroda moich dziadków”. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku funkcję koordynatorów poszczególnych działań pełniły centra edukacji ekologicznej w Olsztynie, Elblągu, Ełku i Giżycku. Według wstępnych szacunków w tegorocznej akcji wzięło udział prawie 20 tys. osób. Liderzy, którzy najlepiej wywiązali się ze swoich zadań, zostali odpowiednio nagrodzeni podczas pikniku ekologicznego w Parku Jakubowo w Olsztynie.
Podczas pikniku w Olsztynie statuetki, dyplomy i nagrody odbierali przedstawiciele placówek szkół i przedszkoli, których działania oceniono jako wyjątkowe. Jest nam niezmiernie miło, iż działania naszego przedszkola zostały docenione i nasza placówka otrzymała wyróżnienie za udział w konkursie.
Data powstania: środa, 9 lip 2014 13:33
Data opublikowania: środa, 9 lip 2014 13:43
Opublikował(a): Jagoda Frąckiewicz
Zaakceptował(a): Jagoda Frąckiewicz
Artykuł był czytany: 1148 razy