BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Biuletyn Informacji Publicznej

Jasełka

Wszyscy czekamy na Boże Narodzenie. Domowa krzątanina, zakupy, porządki, zapach pierników i świerkowych gałązek, błyszczące kolorami tęczy świecidełka i wystawy sklepowe towarzyszą grudniowym nastrojom. Okres ten uwielbiają dzieci z Miejskiego Przedszkola w Białej Piskiej, które przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne, uczą się kolęd, pastorałek i wierszy o tematyce bożonarodzeniowej.
W życiu przedszkolaka dzieją się wtedy rzeczy magiczne. Sale dziecięcych zabaw zmieniają swój wystrój na zimowo-świąteczny. 18 grudnia atmosferę świąt oddało najbardziej przedstawienie Jasełek wykonane przez dzieci pięcio i sześcioletnie. W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii przedstawili sceny narodzin Chrystusa w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury, podczas uroczystej Wigilii, w której uczestniczyły władze naszego miasta, lokalni przedsiębiorcy, oraz zaproszeni goście. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem nauczycielki Barbary Skrodzkiej.
Kiedy artystyczna część dobiegła końca wszyscy występujący na scenie dostali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wystawienie przedstawienia.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów oraz firmie przewozowej „Kazek” za użyczenie autobusu do przewozu dzieci na trasie przedszkole- dom kultury.


Data powstania: czwartek, 2 sty 2014 13:25
Data opublikowania: czwartek, 2 sty 2014 13:32
Opublikował(a): Jagoda Frąckiewicz
Zaakceptował(a): Jagoda Frąckiewicz
Artykuł był czytany: 1316 razy