BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Biuletyn Informacji Publicznej

Umiemy przyrządzić pyszne desery

Słodkie desery to jest to, co misie lubią najbardziej…… Misiowa kuchnia słynie ze słodkości, dlatego przedszkolna grupa ,,MISIE” postanowiła przyrządzić słodki deser.
Dzieciaki przyniosły swoje ulubione owoce i zabraliśmy się do przyjemnej pracy. Mama naszej Julki przyniosła nam smakowite dodatki do naszego deseru -rurki i śmietankę.
Na początku jak prawdziwi kucharze wszyscy założyliśmy fartuszki, następnie udaliśmy się do toalety, aby umyć ręce. Kolejnym etapem naszej pracy było mycie
i osuszanie przyniesionych owoców. Owoce musieliśmy też obrać ze skórki – pomagali wszyscy. W międzyczasie rozmawialiśmy o cennych witaminach, które zawierają owoce. Krojenie owoców odbywało się pod czujnym nadzorem Pań. Pokrojone owoce wrzucaliśmy do przygotowanej wcześniej miseczki. Potem owoce wymieszaliśmy, a następnie nałożyliśmy na talerzyki, dekorując deser śmietanką
i rurkami. PYSZNOŚCI !!
Zachęcamy do wspólnego wykonania deseru w domu jest łatwy
w przygotowaniu, smaczny i zawiera wiele cennych witamin. Dzieciaki nie mogły mu się oprzeć.
Oto krótki przepis na ,,Misiowy deser”:
Owoce (najlepiej różne) w dowolnej ilości, dowolnie pokrojone.
1 Śmietanka 30%.
Rurki.
Przyrządzenie: Owoce myjemy, kroimy w kostkę lub plasterki (zależy od owocu), wrzucamy je do miseczki. Pokrojone owoce mieszamy i nakładamy do przygotowanych salaterek. Następnie dekorujemy je zmiksowaną wcześniej śmietanką i dokładamy rurki.

SMACZNEGO

Data powstania: wtorek, 12 mar 2013 11:20
Data opublikowania: wtorek, 12 mar 2013 11:54
Opublikował(a): Jagoda Frąckiewicz
Zaakceptował(a): Jagoda Frąckiewicz
Artykuł był czytany: 1229 razy