BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Marzycielska poczta

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie marzycielskapoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. Marzycielska Poczta prowadzona jest przez młodych wolontariuszy mieszkających w różnych miastach Polski.
Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Białej Piskiej rozpoczęły akcję Marzycielska Poczta w tym roku. Dzieciaki były poruszone losem chorych rówieśników. Akcję rozpoczęliśmy od poznania dzieci poprzez ich profile zamieszczone na stronie Marzycielskiej Poczty. Poznaliśmy zainteresowania dzieci ich ulubione zabawy i postacie z bajek. Nasze przedszkolaki są bardzo wrażliwe i ochoczo zabrały się do przygotowania chorym dzieciom rysunków i kartek – potem wspólnie napisaliśmy listy z pozdrowieniami dla dzieciaków życząc im zdrowia, a ich rodzicom siły i wytrwałości w opiece nad nimi.
Akcję Marzycielska Poczta będziemy powtarzać w naszym przedszkolu jeszcze niejednokrotnie, gdyż jest jeszcze wiele wspaniałych bardzo chorych dzieci które czekają na ciepły list lub kartkę.
Data powstania: piątek, 15 lut 2013 15:23
Data opublikowania: piątek, 15 lut 2013 15:23
Opublikował(a): Jagoda Frąckiewicz
Zaakceptował(a): Jagoda Frąckiewicz
Artykuł był czytany: 1273 razy