BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Przedszkolaki listy piszą

Mówi się, że sztuka pisania tradycyjnych listach powoli zanika. Niestety, nikt nic z tym nie robi… Kto inny może to zmienić, jeśli nie przedszkolaki?
Tradycyjne listy – ozdobione ślicznym rysunkiem lub fotografią – są w stanie przełamać wszelkie bariery, nawet te międzynarodowe!
Co stoi na przeszkodzie dzieciom z przedszkola, na przykład z Katowic, by napisać list do maluchów z Białej Piskiej? Albo kilkulatkom ze Skawiny pochwalić się pięknymi tradycjami Małopolski przed dziećmi z Mazur – które mogą opisać piękno natury i mazurskich jezior?
Interesujące, prawda? A to dopiero początek…
Pragniemy rozwijać w naszych dzieciach wrodzoną ciekawość świata oraz zainteresowanie czytaniem i pisaniem, dlatego uważamy, że jednym z bardziej interesujących sposobów, które to umożliwią jest pisanie listów i nawiązanie korespondencyjnej przyjaźni z kolegami z różnych placówek przedszkolnych z całej Polski.
Z ochotą przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego projektu „PRZEDSZKOLAKI LISTY PISZĄ” proponowanego przez ogólnopolski serwis edukacyjno-informacyjny www.blizejprzedszkola.pl oraz miesięcznik „Bliżej przedszkola’.


Pierwsze przyjaźnie korespondencyjne nasze przedszkole nawiązało kilka lat temu z grupami z przedszkoli w Błędowie (woj. mazowieckie), Igołomii i Gdowie (woj. małopolskie). W tym roku szkolnym zaczęliśmy korespondować z dziećmi z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Skawinie (woj. małopolskie), Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach oraz Przedszkola Samorządowego nr 3 w Słubicach (woj. lubuskie).
Data powstania: piątek, 15 lut 2013 15:20
Data opublikowania: piątek, 15 lut 2013 15:21
Opublikował(a): Jagoda Frąckiewicz
Zaakceptował(a): Jagoda Frąckiewicz
Artykuł był czytany: 1275 razy