BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Przedszkolaków wędrówki po krainch mazurskiej przyrody"- projekt ekologiczny

Dzieci z Miejskiego Przedszkola w Białej Piskiej realizują w tym roku projekt pod hasłem: „Przedszkolaków wędrówki po krainach mazurskiej przyrody”. Główną ideą projektu jest wzbudzenie w uczestnikach refleksji dotyczącej otaczającej przyrody, a także kształtowanie wrażliwości zarówno na piękno mazurskich krajobrazów, jak i na szkody wyrządzane przez człowieka w środowisku naturalnym oraz wytwarzanie nawyków i zachowań proekologicznych.
Swoim zaangażowaniem pragniemy wpływać na styl życia i świadomość ekologiczną nie tylko naszych wychowanków, ale także ich rodziców. W ramach projektu odbyły się już dwie wędrówki przedszkolaków: pierwsza, Do Krainy Jesiennego Złota i Czerwieni, podczas której w przedszkolu odbył się między innymi gminny konkurs recytatorski pod hasłem „Barwy mazurskiej jesieni”. Podczas drugiej podróży, do Krainy Wielkiego Błękitu, dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat wody uczestnicząc w ciekawych zajęciach i zabawach badawczych.
Na realizację projektu uzyskaliśmy wsparcie finansowe z Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku. Za uzyskane pieniądze zakupiliśmy nagrody książkowe dla uczestników konkursu, mikroskop, zestaw plansz edukacyjnych, lupy oraz przyrządy do przeprowadzania zabaw badawczych i doświadczeń.


Data powstania: piątek, 4 sty 2013 12:08
Data opublikowania: piątek, 4 sty 2013 12:20
Opublikował(a): Jagoda Frąckiewicz
Zaakceptował(a): Jagoda Frąckiewicz
Artykuł był czytany: 1247 razy