BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Jednym z głównych zadań tegorocznego planu pracy naszej placówki jest poszerzanie działań przedszkola w zakresie profilaktyki zagrożeń i zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa. 23 listopada 2012 roku dzięki staraniom pani Emilii Słonawskiej, przedszkole odwiedzili ratownicy medyczni z grupy „Joanici – dzieło pomocy”. Grupa powstała w październiku 2008 roku przy Oddziale Miejscowym Stowarzyszenia Joannici - Dzieło Pomocy w Piszu. Na chwilę obecną grupa zrzesza ponad 30 umundurowanych i wyszkolonych wolontariuszy, w tym również osoby, związane z innymi gałęziami ratownictwa tj. Ratowników Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Ratowników Medycznych, Ratowników Wodnych i Strażaków.
Czworo przedstawicieli grupy przyjechało do przedszkola ambulansem Volkswagen T4 Syncro. Ratownicy opowiedzieli o swojej pracy, która polega na współuczestnictwie w zabezpieczaniu imprez masowych, prowadzeniu szkoleń, pokazów, pogadanek na temat pierwszej pomocy oraz transportów sanitarnych. Ratownicy zaprezentowali dzieciom sprzęt, którego zazwyczaj używają, m.in.: fantoma dziecięcego, różnego rodzaju maski i sprzęt uławiający oddychanie, defibrylator i wiele innych, drobnych przedmiotów, które służą do pomagania ofiarom wypadków i chorym.
Największą radość sprawiła dzieciom możliwość zobaczenia, jak wygląda w środku i jak jest wyposażony ambulans. Oczywiście najwięcej emocji wzbudziły w nich wydawane przez pojazd sygnały świetlne i dźwiękowe…
Data powstania: piątek, 4 sty 2013 11:51
Data opublikowania: piątek, 4 sty 2013 12:03
Opublikował(a): Jagoda Frąckiewicz
Zaakceptował(a): Jagoda Frąckiewicz
Artykuł był czytany: 1250 razy