BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Uwaga zebra z przejścia zbiegła

14 listopada 2011 roku wychowankowie naszego przedszkola mieli okazję obejrzeć spektakl pt. "Uwaga - zebra z przejścia zbiegła". Był to spektakl o charakterze dydaktyczno-wychowawczym, związanym z bezpieczeństwem. Dzieci poznały podstawowe zasady ruchu drogowego i znaki drogowe. Głównym celem przedstawienia było wyczulenie uwagi Małego Widza na ewentualne niebezpieczeństwa, z którymi może się on zetknąć podczas codziennych powrotów z przedszkola do domu, podczas przechodzenia przez ulicę i wędrówek poboczem.

"Uwaga! Zebra z przejścia zbiegła" to zabawna historia, w której tytułowa bohaterka - Zebra - zwierzę rozbrykane i znudzone przebywaniem w tym samym miejscu, postanawia zmienić swoje dotychczasowe zajęcie. Jej ucieczka wprowadza wielkie zamieszanie na jezdni. W pościg za niesubordynowaną mieszkanką ulicy wyrusza niestrudzony Sygnalizator "Syguś" z Myszką Nornicą, a porządku na drodze pilnuje rozśpiewana Policjantka i stary, emerytowany znak "Przejścia dla Pieszych". Pojawia się również Pirat Drogowy, roztargniona Staruszka oraz wiele innych i zabawnych postaci.

Wielką zaletą tego spektaklu był jego interaktywny charakter. W trakcie przedstawienia aktorzy zachęcali Dzieci do czynnego udziału w spektaklu, ucząc ich zabawnych piosenek oraz prawidłowego poruszania się po scenograficznej drodze. Atutem widowiska była również ciekawa i kolorowa scenografia przygotowana przez krakowskich artystów.

Data powstania: poniedziałek, 5 gru 2011 14:23
Data opublikowania: poniedziałek, 5 gru 2011 14:46
Data przejścia do archiwum: czwartek, 11 lip 2013 11:34
Opublikował(a): Jagoda Frąckiewicz
Zaakceptował(a): Jagoda Frąckiewicz
Artykuł był czytany: 1000 razy