BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

"Sowy Polski"-realizujemy ogólnopolski projekt edukacyjny

Grupa "Kropelki" wraz z Panią Moniką Murawską- Ślęzak, realizuje ogólnopolski projekt ekologiczny "Sowy Polski". Projekt ten, organizowany jest pod patronatem Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych i dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie. Głównym celem projektu jest przeprowadzenie kompleksowych działań edukacyjnych na temt sów i ich ochrony. Sowy są grupą ptaków słabo poznaną , zwłaszcza ze względu na swój nocny i skryty tryb życia. Do dnia dzisiejszego sa często tępione przez człowieka. To człowiek poprzez ograniczanie ich miejsc bytowania w swoim sąsiedztwie, zmniejsza liczebność tych ptaków. Wynika to często, z powodu braku wiedzy o pożytecznym oddziływaniu tej grupy ptaków na otoczenie.
Podejmowane w przedszkolu działania mają na celu kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i wzbogacenie ich wiedzy na temat życia tych pięknych ptaków.
Grupa "Kropelki" spotkanie z sowami ropoczęła od wycieczki do lasu i poznania środowiska , w którym żyją sowy. Następnym działaniem było spotkanie z panem leśniczym - Pawłem Matusiakiem, który opowiedział dzieciom ciekawostki na temat sów spotykanych w naszych lasach, Dzieci dowiedziały się czym odżywiają się sowy, jaki głos wydają, jak długo żyją. Podadanka wzbogacona została prezentacją multimedialną przygotowaną przez Pana Pawła.
W grupie odbył się również "Bal sów", na który zostały wykonane przez rodziców i dzieci piękne stroje.
Przedszkolacy wykonali również prace plastyczne "Sowy" różnymi technikami.
Data powstania: poniedziałek, 22 lis 2010 10:13
Data opublikowania: poniedziałek, 22 lis 2010 11:13
Data edycji: czwartek, 13 sty 2011 19:59
Opublikował(a): Jagoda Frąckiewicz
Zaakceptował(a): Jagoda Frąckiewicz
Artykuł był czytany: 1675 razy
Ilość edycji: 1