BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Uzyskaliśmy Ogólnopolski Certyfikat "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

W Miejskim Przedszkolu w Białej Piskiej od września 2009 roku realizowaliśmy ogólnopolski program "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Program ten objęty był Honorowym Patronatem Ministerstwa Środowiska , Patronatem Merytorycznym była Fundacja Partnerstwo Dla Środowiska.
W naszej placóce podejmowaliśmy szereg działań ekologicznych. W ramch realizacji programu organizowane były między innycmi: "Świeto Marchewki", "Bal Ekologiczny", "Patrol ekoliczny sprawdzajacy czystość naszego miasta", "Zakładanie zielonych ogródków w salch" oraz ogródka ziołowego w ogrodzie przedszkolnym, "Zielony Dzień", "Święto Wody" oraz szereg konkursów plastycznych o różnym zasięgu. Nasze działania zmierzały przede wszystkim do uwrażliwienia dzieci na piękno otaczajacej przyrody oraz konieczności dbania o najbliższe środowisko. Kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbmy o przyszłość przyszłych pokoleń. Za realizację programu otzymaliśmu 250 punktów, co umożliwiło przyznanie nam przez powoołane Jury-Certyfiaktu.
Serdezcznie dziekujemy rodzicom naszych przedszkolaków, za czynne uczestnictwo w programie. Rodzice włączali sie chętnie w oraganizowane konkursy, pomagali w przygotowaniu imprez przedszkolnych.
Data powstania: środa, 16 cze 2010 09:35
Data opublikowania: środa, 16 cze 2010 11:10
Data edycji: środa, 16 cze 2010 11:20
Opublikował(a): Jagoda Frąckiewicz
Zaakceptował(a): Jagoda Frąckiewicz
Artykuł był czytany: 1759 razy
Ilość edycji: 4