BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

ODPOWIEDŹ NA ZAPYTANIA DO PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO „REMONT DACHU ŁĄCZNIE Z PRZEBUDOWĄ KOMINÓW W BUDYNKU MIESZKALNYM, UL. LIPOWA 94”

Dotyczy: zapytania do przetargu „Remont dachu łącznie z przebudową kominów w budynku mieszkalnym w Bemowie Piskim ul. Lipowa 94”
Zamawiający udziela następujących odpowiedzi:

  1. W poz. 20, 22, 23, 33 w opisie poz. występuje blacha powlekana natomiast w zestawieniu materiałów blacha ocynkowana. Który zapis jest prawidłowy?

Odpowiedź: W pozycjach 20 ,22, 23 i 33 należy przyjąć, że wszystkie pokrycia blachą lukarn, obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe będą wykonane z blachy stalowej powlekanej w kolorze ceglastym, jak pokrycia dachu blachodachówką. Zostało to zapisane w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych część wstępna – opis przedmiotu zamówienia w pkt. 3, 6 i 7

  1. W poz. 10 „…obsadzenie wsporników…” Czy dotyczy to poz. 28 „montaż ław kominiarskich…” i należy je traktować jako wsporniki do ław kominiarskich?

Odpowiedź: W pozycji 10 – obsadzenie wsporników dotyczy tych wsporników, które mają być obsadzone w ścianach kominowych w trakcie murowania kominów, w celu późniejszego oparcia na nich części ław kominiarskich. Wsporniki te muszą być konstrukcyjnie mocniejsze od wsporników z mocownikiem, mocowanych bezpośrednio do dachu oraz muszą mieć przedłużone ramię do wbudowania w ścianę kominową. Wsporniki z pozycji 10 należy traktować jako elementy dodatkowe dotyczące pozycji 28.

Data powstania: poniedziałek, 29 cze 2009 08:00
Data opublikowania: poniedziałek, 29 cze 2009 08:09
Data przejścia do archiwum: piątek, 28 maj 2010 13:50
Opublikował(a): Agnieszka Szumowska
Zaakceptował(a): Jan Bąbka
Artykuł był czytany: 1230 razy