BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Co się dzieje w małej szkole?

Osiągnięcia i wyniki pracy za pierwsze półrocze 2003/04 w Szkole Podstawowej w Skarżynie.
W naszej szkole od lat działa Szkolny Klub Sportowy - sekcja tenisa stołowego pod kierunkiem trenera Pana Stanisława Radziewskiego

Uczniowie w pierwszym semestrze wzięli udział w 12 zawodach sportowych:
- 11 razy w tenisie stołowym
- raz w gminnym biegu ulicznym

1. W Mistrzostwach Wojewódzkich Szkół Wiejskich, nasza szkoła w punktacji drużynowej zajęła pierwsze miejsce, plasując gminę Biała Piska na pierwszym miejscu. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
- Dziewczęta:
o Konopka Alicja - miejsce pierwsze,
o Łuba Weronika - miejsce drugie,
o Krzyżanowska Anna - miejsce czwarte,
o Duda Justyna - miejsce szóste,
- Chłopcy:
o Łuba Damian - miejsce czwarte.

2. W Mistrzostwach Rejonu V w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, dziewczęta i chłopcy zajęli pierwsze miejsca awansując do finału wojewódzkiego.

3. W I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w kategorii młodzik zawodnicy zajęli następujące miejsca:
- Dziewczęta:
o Konopka Alicja - drugie miejsce,
o Łuba Weronika - czwarte,
o Krzyżanowska Anna - szóste,
- Chłopcy
o Łuba Damian - szóste.
Zawodnicy ci awansowali do półfinału ogólnopolskiego. Z półfinału do zawodów ogólnopolskich, który odbył się w Gdańsku awansowała Łuba Weronika.

4. II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny wygrała Konopka A. awansując do II Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego, który odbył się w Łomży. Pozostałe miejsca zajęli:
- Dziewczęta:
o Łuba Weronika - miejsce 3,
o Krzyżanowska Anna - 6,
o Murawska Milena - 7,
- Chłopcy:
o Łuba Damian -5.

5. W I Otwartym Turnieju TS o Puchar Prezesa LUKS „Iskra” przy Gimnazjum w Białej Piskiej startowało 22 uczniów naszej szkoły (od kl. II do VI). Najlepsze miejsca zajęli:
- Dziewczęta:
o Konopka Alicja - miejsce pierwsze,
o Kamińska Klaudia - miejsce pierwsze,
o Tarnacka Daria - miejsce drugie,
o Łuba Weronika - miejsce trzecie,
o Duchnowska Paulina - trzecie,
o Murawska Milena - szóste,
- Chłopcy:
o Łuba Damian - pierwsze,
o Kucharz Radosław - drugie,
o Jóźwik Kamil - trzecie,
o Danowski Wojciech - trzecie,
o Trzonkowski Michał - piąte.




6. W Międzyszkolnym Konkursie pod hasłem: „Strofy o Ojczyźnie” zajęliśmy:
- Łuba Damian - pierwsze miejsce - opiekun Marianna Radziewska
- Gębusiak Magdalena - wyróżnienie - opiekun Katarzyna Wudkiewicz

7. Do sukcesów zaliczamy również:
- otwarcie pracowni komputerowej z dostępem do internetu,
- generalny remont łazienek i okien w budynku starej szkoły,
- wymiana oświetlenia i mebli w jednej pracowni,
- remont kotłowni i wymiana pieca co,
Prace remontowe wykonali rodzice i pracownicy obsługi.
Pilnego remontu wymaga dach, elewacja, okna i ogrodzenie budynku szkoły.


Z poważaniem

Dyrektor, Rada Pedagogiczna,
Samorząd Uczniowski SP w Skarżynie













Data powstania: piątek, 6 lut 2004 10:36
Data opublikowania: czwartek, 12 lut 2004 11:05
Opublikował(a): Lidia Gałązka
Zaakceptował(a): Damian Modzelewski
Artykuł był czytany: 5026 razy